Bursiyerlere sağlanan olanaklar

Bursiyerlerimize koçluk hizmeti

  1. Üniversitede eğitim gören bursiyerlerimizin kariyerlerine yön verebilmeleri ve geleceklerine yönelik adımlar atacakları bu önemli süreçte yanlarında olabilmek amacıyla Uluslararası Koçluk Federasyonu sertifikasyonuna sahip Adler Central Europe ile “Ücretsiz Koçluk” projemizi hayata geçirdik.
  2. Projeye katılan bursiyerlerimiz, Adler Central Europe tarafından kendileriyle eşleştirilen gönüllü koçları ile birebir ve online olacak şekilde en az 6 görüşme planladı. Bu süreç sonunda öğrencilerimizin iş hayatına ilişkin konulardaki farkındalıklarının artmasına, yaşam amaçları ve kariyer hedeflerinde daha öngörülü ve gerçekçi hareket edebilmelerine, kişisel ve mesleki potansiyellerini en üst düzeye çıkarmalarına yardımcı olmayı hedefledik.

DMEDD & Help Steps iş birliği ile
“Adımlarını İyiliğe Dönüştür” kampanyası

Help Steps dünyanın her yerinde akıllı telefonlara ücretsiz olarak indirilip kullanılabilen sağlık ve sağduyu uygulamasıdır. Atılan adımları sayar ve mali desteğe dönüştürür. İnsanları günlük yaşamlarında daha çok adım atmaya teşvik etmek amacıyla kurulmuştur. DMEDD Ailesi olarak, Help Steps iş birliği ile başlattığımız “Adımlarını İyiliğe Dönüştür” kampanyası sayesinde burs desteği sağladığımız öğrencilerimizin eğitim desteklerini artırmayı hedefledik. Uygulamada HS adımına çevrilen adımlar bağışa dönüşür. Sizler de uygulamayı telefonunuza DMEDD kodu ile indirerek ve gün içinde attığınız adımları DMEDD Kampanyasına bağışlayarak öğrencilerimizin eğitim masraflarına katkıda bulunabilirsiniz.

Detaylı Bilgi:
Öncelikle akıllı telefonunuza Help Steps uygulamasını indirmeniz ve kayıt olmanız gerekiyor. Kayıt işlemi esnasında DMEDD kodunu girmeniz ve sağlık uygulaması ile senkronizasyonuna izin vermeniz gerekmektedir. Daha sonra, gün içerisinde - gece yarısından önce - attığınız adımlarınızı HS adımına çevirmeniz beklenmektedir. HS Adımı uygulamanın para birimidir. Ana ekrandaki dönüştür butonu, adımlarınızı HS adımına çevirir. Ekranda çıkan kısa video sonuna kadar izlendikten sonra adımlar dönüştürülmüş olur. Adımlarınızı HS’e dönüştürmek için gün sonunu beklemenize gerek yoktur. Gün içinde de adımlarınızı birden fazla kez dönüştürerek uygulamadaki HS değerlerini arttırabilirsiniz. Dönüşen adımlarınızı uygulamada yer alan DMEDD Kampanyasına bağışlayarak destekte bulunabilirsiniz. Bunun için “Adım gönder” butonuna basmanız ve destek olarak göndermek istediğiniz rakamı girip “Adım gönder” butonuna yeniden basmanız yeterlidir.

DMEDD ve Türk Amerikan Derneği
yabancı dil kursu anlaşması

  1. Türk Amerikan Derneği’nin köklü çatısı altında kurulmuş olan TAD Bahçelievler ile yapmış olduğumuz anlaşma doğrultusunda Derneğimizin öğrencilerimize burs temini amacıyla Help Steps ile ortaklaşa başlatmış olduğu kampanyamıza katılan ve en çok adım bağışlayan ilk 5 bursiyerimize Genel İngilizce veya Özel Amaçlı İngilizce gruplarında %100 (tam) burs, sonraki 5 bursiyerimize de %50 (yarım) burs desteği sağlanacaktır.
  2. DMEDD olarak, bursiyerlerimizin günlük yaşamlarında attıkları adımlarla daha sağlıklı bir yaşam şeklini benimsemelerinin yanı sıra, dil becerilerini geliştirmelerini de önemsiyor; onları TAD’ın uzman kadrosu, titiz prensipleri ve modern teknikleri sayesinde daha iyi yarınlarla buluşturmanın yolunu açabilmeyi hedefliyoruz.